Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

  • Anasayfa
  • /
  • Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?
Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

STEBİLİŞİM'den herkese merhaba bu makalemizde bir kurumsal web sitesinin nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğim umarım fikir sahibi olmanıza yardımcı olurum.

Kurumsal web sitesi tasarımı nasıl olmalı sorusuna öncelikle şu ana başlıkları sıralayarak başlamak istiyorum konunun devamında bu başlıkları açarak değerlendimesini yapacağım;

  • Sektörünüze uygun özgün tasarım
  • Anlaşılır içerik, ulaşılabilirlik
  • Erişilebilirlik
  • Mobil uyumlu  
  • Yüklenme hızı

Sektörünüze uygun özgün tasarım

Sektörünüze uygun özgün tasarım derken kolayca anlayacağınız gibi hangi sektörle uğraşıyorsanız o sektöre uygun tasarımlar kullanılması şart örneğin bir inşaat firması içinde balonlar, çoçuk figürleri veya uçak resimlerine yer verirsek bu tamamen konunun dışına çıkmış bir çalışma olur unutmayınız ki Google'a ait tarama yapan botlar sitenizde ki resimlere kadar özel algoritmalar kullanarak inceler; sayfanızı sektörünüzde ki diğer sayfalarla karşılaştırarak kopya içerik olup olmadığını ayrıntılı bir şekilde kontrol eder detaylı bilgi almak için google arama motoru optimizasyonu rehberini inceleyebilirsiniz.

Her zaman söylediğim bir söz vardır "Siz GOOGLE'ı sevin GOOGLE'da sizi sevsin", biz GOOGLE'ı çok seviyoruz.

Anlaşılır içerik, ulaşılabilirlik

Web tasarımı diyince herkes uçabilsin konuşabilsin istiyor son zamanlarda ama unutmayınız ki web sitenizin içeriği herşeyden önce herkes tarafından anlaşılabilir olması, web sitenizin sayfaları arasında kolayca gezebilmeleri  ve siteniz de ki bir sayfaya kolayca geri dönebilmeleri gerekiyor. Bununla birlikte Google Chrome,  Microsoft Edge, Mozilla Firefox gibi farklı tarayıcılarda aynı kullanıcı deneyimini sunmalı.

Erişilebilirlik

Sinizde ki tüm sayfalar html5 web standartlarını uygun olması daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza yardımcı olacaktır.

Mobil uyumlu  

Responsive web tasarım veya mobil uyumlu web tasarım isimleri ile çokça duymuşsunuzdur bu terimleri tam olarak anlamı ise bir internet sitenizi oluşturan still kodlamaları ile sayfanız ki resimlerin, yazıların ve diğer herşeyin internet sitenizin açıldığı cihazın ekran boyutuna ve tarayıcısına göre şekil almasıdır. Mesela bazı içerikleri mobil cihazlarda gösterirken masaüstü bilgisayarlarda gizleyebilirsiniz bu sayede küçük ekranlarda ki kargaşayı ortadan kaldırabilir ve çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz.

Yüklenme hızı

Resimler, videolar, optimize edilmemiş still dosyaları veya javascript dosyaları yüzünden açılış hızı yavaşlayabilir bununla alakalı Google'ın sunduğu PageSpeed Insights'i kullanarak web sitenizin mobil cihazlarda ve masaüstü cihazlarda nasıl bir kullanıcı deneyimi sunduğuna bakabilirsiniz, yüklenme hızıda özellikle kurumsal web sitelerinde yeni müşterileri elinizden kaçırmamak için oldukça önemlidir. Bildiğiniz gibi insanların artık ışık hızında internet kullandığı bu devirde kullanıcılar beklemekten haz etmiyor ve alternatifleri değerlendirmeye başlıyor.

Bu makale hakkında sormak istedikleriniz veya iletmek istedikleriniz olursa iletişim sayfasında ki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri aynı anda bardıran yüksek kullanıcı deyimli bir web tasarım ve web tabanlı yazılıma ihtiyacınız varsa STEBİLİŞİM'den teklif almak için tıklayın veya referanslarımız kısmından beğendiğiniz projenin detaylarına girerek buna benzer çalışma istiyorum butonuna tıklayarak beğendiğiniz tasarma benzer bir tasarımı size sunabiliriz.

Sağlıcakla Kalın

STEBILISIM.COM

Paylaş

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin?

STEBİLİŞİM

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
Dijital Ajans Çözümleri

Uluslar arası aktif olarak hizmet veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

kurumsal web site

Kurumsal web sitesi tasarımıyla rakiplerinizin bir adım önüne geçin. Üstün performans ve mobil uyumlu tasarımlarla farkınızı ortaya koyun.

Daha fazla bilgi

Web tabanlı yazılım

Şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik web tabanlı tüm cihazlardan erişilebilen düşük maliyetli ve pratik yazılım çözümleri sunuyoruz.

Nasıl mı?

e-ticaret paketleri

Hedeflerinize uygun e-ticaret pakedini seçin ve online ticarete hemen başlayın! Dijital dükkanınız 1 günde hazır.

evet ben de lütfen 😊