Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

kurumsal web sitesi nedir, nasıl yapılmalıdır?

Kurumsal web sitesi; kurumsal kimlik tasarımı özelinde şirketler ve markalar için tasarlanan web sitesi tasarımına denir. Kurumsal web sitesi tasarımı yaparken kurumun kurumsal kimliğinde; kullanılan renkleri, yazı tipi, logo tasarımı, misyon ve vizyonu, markanın kuruluş hikayesi, yürüttüğü faaliyetleri, hizmetleri, ürünleri gibi başlıkları detaylı bir şekilde analiz edilmeli ve web sitesi dizayn edilirken bu analiz doğrultusunda çalışılmalıdır. Kurumsal kimliğe sahip olmayan markalar web sitesi tasarımından önce kurumsal kimlik çalışması yapmalıdır. Kurumsal web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler çok iyi analiz edilmelidir.

kurumsal web sitesi özellikleri nasıl olmalıdır?

Kurumsal web sitesi; öncelikle mobil uyumlu bir web sitesi olmalıdır. Web sitenizi güncel tutabilmeniz için mutlaka bir yönetim paneli yazılımına sahip olmanız ve arama motorlarına optimize edilmiş bir altyapı olmalıdır.

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Smart TV, akıllı telefonlar vb. tüm cihazların ekran boyutlarını otomatik algılayarak minimize veya maximize olabilen tasarımalara mobil uyumlu (responsive) tasarımlar denir. STEBİLİŞİM olarak tüm tasarımlarımız 100% mobil uyumludur. Web sitenizin mobil uyumluluk testini Mobil Uyumluluk Testi - Google Search Console üzerinden yapabilirsiniz.

Yönetim Panelli Web Sitesi

Yönetim paneli; web siteniz üzerinde ekleme, çıkarma, güncelleme gibi işlemleri yapabilmeniz için tasarlanmış CMS yazılımlarıdır. STEBİLİŞİM olarak tasarladığımız tüm web siteleri CMS yazılımları geliştiriyoruz, wordpress, joomla, wix gibi hazır ve açık kaynak kodlu yazılımlar kullanmıyoruz ve bu sayede üst düzey güvenlik ölemleri ve ileri düzey seo optimizasyonu sağlayabiliyoruz.

Kurumsal Web Sitesi Hizmetleri

Grafik Tasarımı:

Grafik tasarımı; kurumsal web siteniz tasarlanırken, web sitenizede kullanacağımız; iconlar, özel karekterler, arkaplan görselleri, kapak görselleri, özel tasarım görseller ve çok daha fazlası grafikerlerimiz tarafından tasarlanır.

Metin Yazarlığı:

Metin yazarlığı; hizmetimiz ile kurumsal web sitenizde yer alacak misyon, vizyon, ürün açıklamaları, hizmet tanımları gibi tüm metinleriniz metin editörlerimiz tarafında TDK ve Türkçe dil bilgisi kurallarına uygun bir şekilde hazırlanır. Tarafınızdan iletilen metinler de editörlerimiz tarafından kontrol edilerek web sitenize eklenir. Arama motoru optimizasyon deneyimine sahip metin yazarlarımız, metin girişleri esnasında web siteniz üzerinde ki link ağını da geliştirerek arama motoru sonuçlarında hızlı bir şekilde yükselmenize olanak sağlar.

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimi; çözümlerimiz kapsamında prodüksiyon ekibimiz, tasarladığımız kurumsal web sitesi içerisinde yer alacak ürün fotoğrafları, iç mekan çekimleri, dış mekan çekimleri ve daha fazlasını yaratıcı kretif bakış açılarıyla yapabilmekteyiz.

Video Çekimi

Video çekimi; çözümlerimiz de fotoğraf çekiminde olduğu gibi prodüksiyon ekibimiz, tasarladığımız kurumsal web sitesi içerisinde veya dijitalde yer alacak 360° çekimler, dron çekimi, röportaj veya tanıtım filmlerinizi günümüz en iyi teknolojileri ile yapabilmektedir.

Seslendirme

Seslendirmeleri, çağrı merkezi seslendirmeleri, sosyal medya içerik seslendirmeleri ve tüm seslendirme işlerinizi profesyonel ses sanatçılarımız tarafından seslendirebiliriz.

Kurumsal Kimlik Çalışmaları:

Kurumsal web sitenizi tasarlamaya başlamadan önce eğer yoksa tüm kurumsal kimliğinizi sıfırdan oluşturabiliriz.

Reklam Çalışmaları:

Web sitenizi tasarladıktan sonra tüm dijital reklamlarınızı yönetimini üstlenerek raporlama ve takibini yapabiliriz.

PR Çalışmaları:

Kurumsal web sitesi pr; çalışması markanın dijital dünya imajını geliştiren ve koruyan; markanızın dünyada ki algısını yöneten ve arama motorlarında organik olarak yükselmenizi sağlayacak çalışmalardır.

Örnek Kurumsal PR Çalışmaları

  • Firma rehberlerine kayıtların yapılması,
  • İşletme hesaplarının açılarak müşteri yorumlarının yönetilmesi,
  • Forum, sözlük ve haber sitelerinde tanıtım ve raklamlarınızın yönetilmesi,
  • Reklam stratejilerinin belirlenmesi,

gibi sayısını artırabileceğimiz bir çok PR çalışması yaparak firmanızı insanlara sevdirebilir ve algılarını olumlu yönde etkileyebiliriz.

Kurumsal web sitesi fiyatları

Kurumsal web sitesi fiyatları tasarlanacak olan web sitesine göre değişmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak teklif al butonuna tıklayarak formu doldurabilir veya çağrı merkezimizden yazılım uzmanlarımız ile direk irtibata geçebilirsiniz.

Kurumsal web sitesi yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Bir web sitesi yaptırmaya karar verdiğinizde ilk dikkat etmeniz gereken husus web sitenizi yaptırdığınız yer; çünkü bu alanda bir çok kişi freelance(bağımsız serbest) çalışan kişi var tabi ki bunlar kötüdür sakın tercih etmeyin diyemem ama benim tavsiyem bu alanda profesyonel olarak hizmet veren yerlerle çalışmanız bunun için de hizmet aldığınız yerin sabit bir telefonu sabit bir adresi olması şart.

Hizmet sözleşmesi; anlaşma sağladığınız firmayla mutlaka iki tarafında haklarını koruyan bir hizmet sözleşmesi hazırlanmalı ve maddeler hanlinde taahhüt edilen tüm konulara değinilmeli.

Mobil uyumluluk testlerinden; başarıyla geçebilmeli.