Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya nedir? Sosyal Medya paylaşmaktır! Bu tanımı baz aldığımızda sosyal medyanın bu kadar çok kullanılmasındaki nedenler de kolaylıkla anlaşılabilir çünkü hayat paylaşmaktır.

Biz de STEBİLİŞİM olarak kişi, marka ve kurumların sosyal medya danışmanlığını yapıyoruz. Eğer bir sosyal medya danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız ve bunun için bir araştırma yapıyorsanız tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı tanımı:

Sosyal medya danışmanlığı; markaların, firmaların, şirketlerin ve kişilerin amacına uygun hedef kitlelerini belirlemek. Instagram, Facebook, Twitter, LinkenIn, Youtube vb. farklı sosyal medya platformlarında, kendilerini doğru şekilde ifade edebilmelerini, marka bilinirliğini genişletebilmelerini, ürün veya hizmetlerini satabilmelerini ve kurumsal bir kimlik oluşturabilmelerini doğru şekilde sağlamak. Amaca uygun doğru platformların tespitini yapman ve bu konuda ilgili çalışmaları; planlama, satınalma, reklamasyon ve sosyal medya stratejilerini oluşturmak vb. işleri yürüten. Tüm bunları bir planlama ve doğru zamanda gerçekleştirmek üzere oluşturulmuş bir hizmet modelidir Sosyal Medya Danışmanlığı.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya içerik yönetimi:

Sosyal içerik yönetimi; Sosyal bir ortam olan sosyal medya platformlarının sürekli canlı tutulması gerekir. Gerçek hayattan örneklendirmek gerekirse sürekli beraber olduğunuz arkadaş grubunuzla uzun süre bir şeyler paylaşmazsanız zamanla yapılan organizasyonlarda unutulmaya başlarsınız ve bir süre sonra o grupta yok olup gidersiniz. Bu durum tüm sosyal medya platformları için geçerlidir. STEBİLİŞİM olarak; markanızın değerlerini sosyal medya platformlarına en uygun hale getiriyor ve bu yönde yaratıcı yeni içerikler üretiyoruz. Açıklama içi blog yazıları, videolar, grafik tasarımlı görseller, seslendirme sanatçılarımızdan seslendirmeler ve gifler hazırlayarak içeriklerinizi sürekli canlı tutuyoruz. Bu işlemleri yaparken haftalık bültenler halinde markalara sunuyor ve ay sonunda raporlamaları oluşturarak bir sonra ki ayın planını geliştiriyoruz.

Sosyal medya moderasyon:

Sosyal medya moderasyonu; kapsamında sosyal medya hesaplarınızın yönetimi için geliştirdiğimiz yazılımlarla tek bir çatı altında toplayarak; gün içerisinde ki etkileşimlere (müşteri yorumları, mesajlar, puanlamalar, geri bildirimler vb.) marka ile belirlediğimiz söz dizimleri çervesinde dönüş aksiyonları alıyoruz. Hızlı geri bildirimlerle müşteri memnuniyetini artırıyor ve oluşabilecek krizlerin erken önüne geçiyoruz.

Sosyal itibar yönetimi:

Sosyal itibar yönetimi; müşteri memnuniyetinin artırılması ve oluşabilecek krizlerin erken önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda takip çokça önem taşıyor hakkınızda yazılan bir şikayet veya kötü yorum markanıza ciddi zararlar verebilir ya da yanlış yazılmış bir kelime bile ciddi krizlere sebep olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla günlük olarak hesaplarınız takip edilir ve adınızın geçtiği tüm platformlarla ilgili yazılımlarımız veri toplar. Kırmızı alarmlar çalmaya başlamadan gerek marka ile bire bir iletişime geçerek gerek kendi içimizde aldığımız çözümlerle marka itibarı dijital dünyada her zaman tarafımızca koruma altında olur.

Sosyal medya PR:

Sosyal medya pr; çalışması markanın dijital dünya imajını oluşturan, yöneten, değiştiren; markanız ile ilgili dijital dünyada ki algının yönetilmesi ve organik olarak yükselmenizi sağlayacak çalışmalardır sosyal medya pr çalışmaları.

Dijital pr çalışmalrı genel olarak bilinen durumun tam aksine sadece belli dönemlerde yapılması doğru değildir. Bu konuda bir basket topunu düşünün stabil olarak sektirmeye devam ederseniz yorulmadan çok uzun süre topu yerle eliniz arasında sektirebilirsiniz ama bir süreliğine durursanız topu tekrar yükseltmek için durmadan önce harcadığınız güçten çok daha fazlasını harcamak zorunda kalırsınız. Bu da PR çalışmalarında size maliyet olarak geri dönecektir.

Neden sosyal medya yönetiminde dijital PR yapılabilir?
  • Yeni çıkacak ürün ile ilgili tanıtım yapılması,
  • Satış hedeflerinin artırılması,
  • Marka hakkında ki algıyı yönetmek veya kötü algıları yok etmek,
  • Yapılan kampanya veya sosyal sorumluluk projelerinin marka özelinde bilinirliliğini sağlamak,
  • Markanın yaşayabileceği bir kriz sonrası algıyı yok ederek normale dönmek,
  • Markanızının bilinirliliğini artırarak, dijital dünyada güçlendirmek.

gibi sayısını artırabileceğimiz sebepler belli bir dijital pr kampanyası planlamanıza sebep olacak sebeplerdir. Bu bağlamda yapılacak sosyal medya içerik yönetiminden arama motoru optimizasyonuna kadar yapılacak tüm çalışmalar dijital pr çalışması kapsamındadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları

Sosyal medya danışmaklığı fiyatları; yapılacak çalışmanın kapsamına göre belirlenmektedir. Sosya medya danışmanlığı aylık olarak verilen bir hizmettir ve maliyeti aylık ortalama 1.500₺'den başlamaktadır. Çok geniş kapsamlı bir alan olması sebebiyle net fiyat; yapılacak çalışmaya göre belirlenmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Paketleri

Dijital dünyada hiç var olmamış markalara, yeni kurulan markalara veya herşeye yeniden başlamak isteyenlere paket çözümler sunabilmekteyiz.

Örnek paket program:

Örnek Paket ProgramLogo çalışmasıKurumsal kimlik çalışmasıKurumsal web sitesi tasarımıSosyal medya yönetimiArama motoru optimizasyonuDijital PR çalışması

gibi bir paket çalışmayla tüm dijital dünyanızı sıfırdan kurallara uygun bir şekilde oluştuabiliriz.