Linked-in URL Önizleme Önbelleği Temizleme 

Linked-in paylaşımlarınızda web sitenizin URL önizlemesi hatalı mı çıkıyor? Web sitenizin adresini Linked-in'de paylaştığınızda; yanlış bağlantı, yanlış önizleme başlığı, yanlış açıklama veya resimle çıkması durumunda Linked-in gönderi önbelleğini temizlemeniz gerekir?

Yapmanız gereken işlem oldukça basit çok basit ama bu işlemi yapmadığınız sürece Web sitenizin bağlantısını paylaşmayı denerseniz, eski önizleme içeriğini ve görüntüsünü görmeye devam edeceksiniz. Sorunun kaynağı, Linked-in'in paylaşılan bağlantıların önizleme içeriğini önbelleğe almasıdır.

1.Adım: Tarayıcınızın adres çubuğuna https://www.linkedin.com/post-inspector/ adresini yazarak Linked-in hayata geçirdiği Post Inspector'e gidin.

2.Adım: Hatalı olduğunu düşündüğünüz linkinizi yazın ve "Inspect" düğmesine tıklayın, tam istediğiniz gibi güncellenmiş önizleme resmini ve içeriklerinizi göreceksiniz.

3. Adım: Sonuç mükemmel.😍 şimdi bağlantınızı gönül rahatlığıyla LinkedIn'de paylaşmayı deneyebilirsiniz. Sonucu sizde sevineceksiniz.

Bu içeriği faydalı bulduysanız bu bağlantıyı Linked-in hesabınızda paylaşabilirsiniz. Sizin için bir Linked-in önizlemesi de hazırladık.😂✌