Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi tasarımı; web sitesi tasarımı nedir? Web sitesi tasarımı ile ilgili püf noktalar nelerdir? Artık çağın en büyük ihtiyacı web sitesi tasarımı. İşinizi güçlendirmenin en kısa yolu web site tasarımı bir web sitesi tasarımı ile kurumsallığınızı arttırın.

Web sitesi tasarımı, internet ağında yer alan bir web sitesine ait yazı, resim ve şekiller materyallerin bir araya getirilerek göze hitap edecek şekilde web sayfası üzerine yerleştirilmesidir.

Web sitesi tasarımı ile ilgili püf noktalar nelerdir?

Web sitesi tasarımında ki püf nokları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Web sitesinin kuruluş amacı veya hizmetler ön plana çıkarılmalıdır.
  • Arama motoru optimizasyonuna uygun olması gerekir.
  • Verilen hizmete ait renkler, renklerin psikolojik etkileri araştırılarak doğru kullanılmalıdır.
  • Gelen ziyaretçiler web sitesi içerisinde rahatlık dolaşabilmeli ve aradığına ulaşabilmelidir.
  • Mobil cihazından giriş yapan kullanıcılar için mutlaka mobil uyumlu web sitesi tasarımları yapılmalıdır.
  • Mobil cihazlardan giriş yapıldığında telefon numaralarına link verilmelidir ve kullanıcılar tıklandığında otomatik olarak arama yapılabilmelidir.
  • WhatsApp iletişim hattı için otomatik olarak WhatsApp uygulamasına yönlendirilmelir.
  • Sosyal Medya hesaplarınıza ait linkler mutlaka web sitenizin üzerinde yer almalıdır.
  • Misyon, vizyon kuruluş tarihi gibi makaleler içermelidir.

Tüm bu maddeler bir araya gelerek ihtiyacınızı bütün olarak karşılayacak bir web sitesi tasarımı ortaya çıkıyor. Devamlı güncel kalmak isteyen sayfalar ise blog/haber gibi bölümlerle sayfasını güncel tutmaya çalışabilirler.

Çağımızın en büyük ihtiyacı web sitesi tasarımı artık en küçük işletmeler için dahi olmazsa olmazlar arasında yer alıyor; iş kurmaya karar verdiğiniz anda web sitesi yaptırıyor ve hemen hizmete sokuyorsunuz ama bu konuda çok dikkatli olunmalı çünkü şirketinize bir isim belirlerken önce alan adı sorgulaması ile o alan adının uygun olup olmadığı kontrol edilmesi gerekiyor hatta bununla da kalmayıp sosyal medya platformlarında da bu isimleri kontrol ederek sahip olmanız kurumsallığınız açısından büyük bir önem arz ediyor.

Daha ayrıntılı bilgi için “Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı” adlı makalemizi okuyabilirsiniz ayrıca web sitesi fiyatları ve kurumsal web sitesi fiyatlarının değişkenliği ile alakalı hazırladığımız makalelere de göz atabilirsiniz.

STEBİLİŞİM olarak; kurumsal web sitesi tasarımı ve web tabanlı yazılım alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital medya ajansıyız; işimizi çok ve sizleri aramızda görmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin?

STEBİLİŞİM

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
Dijital Ajans Çözümleri

Uluslar arası aktif olarak hizmet veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

kurumsal web site

Kurumsal web sitesi tasarımıyla rakiplerinizin bir adım önüne geçin. Üstün performans ve mobil uyumlu tasarımlarla farkınızı ortaya koyun.

Daha fazla bilgi

Web tabanlı yazılım

Şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik web tabanlı tüm cihazlardan erişilebilen düşük maliyetli ve pratik yazılım çözümleri sunuyoruz.

Nasıl mı?

e-ticaret paketleri

Hedeflerinize uygun e-ticaret pakedini seçin ve online ticarete hemen başlayın! Dijital dükkanınız 1 günde hazır.

evet ben de lütfen 😊